Malle Babbe, de Rob de Nijs musical

musicalicoon audiodescriptie

De introductie is hieronder beschikbaar als Word bestand, PDF, ingesproken audio en als website tekst.

Introductie Malle Babbe - Word

Document: Introductie Malle Babbe - Bestandsgrootte: 135 kb

Introductie Malle Babbe - PDF

Document: Introductie Malle Babbe - Bestandsgrootte: 195 kb

Introductie Malle Babbe, de Rob de Nijs musical

Deze introductie bevat visuele en praktische informatie.

Ga voor een overzicht van de voorstellingen met live audiodescriptie naar komthetzien.nl/MalleBabbe

Het verhaal

Al meer dan zestig jaar vlecht het repertoire van Rob de Nijs zich door onze samenleving. De vrolijkheid en de melancholie van de jaren zestig met “Zachtjes tikt de regen”, het feest van de jaren zeventig en tachtig met het blond schuimend bier van “Malle Babbe”, de onzekerheid over alle liefdes met “Banger hart” en vanzelfsprekend het terugkijken over de jaren die waren met “Niet voor het laatst” maar ook “Foto van vroeger”.

En hoe zat het al die jaren nou echt met Rob’s liefdesleven en de honderden affaires? Zijn vrouw Jet wil de onderste steen boven hebben. Dit levert herkenbare, breekbare maar ook humoristische momenten op. Een sterrencast brengt het verhaal en alle grote hits tot leven in een prachtige setting met live orkest.

De musical is ontwikkeld in nauwe samenwerking met Rob de Nijs en zijn echtgenote Jet de Nijs, onder leiding van Joop van den Ende, schrijver Dick van den Heuvel en Maurice Wijnen.

In de voorstelling wordt niet alleen gezongen, maar ook veel gedanst en acrobatiek gedaan.

De personages en de kleding

Rob de Nijs

Gespeeld door René van Kooten. Rob draagt een shirt met jasje eroverheen en denimbroek. Alles in onopvallend donkergrijs. Hij heeft kort grijs haar.

Jet de Nijs

Gespeeld door Lottie Hellingman of Maartje van der Wetering. Jet is de vrouw van Rob. Jet is gekleed in een lichtroze bloesje en daaroverheen een kort zwart leren jack met ritsjes. Eronder draagt ze een donkerblauwe spijkerbroek met wijde pijpen en laarsjes met een flinke hak.

Malle Babbe

Malle Babbe heeft lang, golvend blond haar en draagt kleding uit de tijd van Frans Hals (17e eeuw). De kleding is een beetje verfomfaaid. Ze draagt een witte bloese met diep decolleté en eroverheen een glimmend rood lijfje dat de borsten omhoog duwt. Eronder een wijde rode strokenrok met veel franje en een hoge split. Verder wit met rood gestreepte kousen en veterlaarsjes. Ze heeft een leren riem om met bruin leren heuptasje.

Zuster Ursula

Zuster Ursula heeft halflang donker krulhaar dat wijduit staat. Ze draagt een kort wit bloesjurkje van kant met strookjes en pofmouwtjes en op haar haar een wit verpleegstersmutsje met een gebroken hart erop. Ze draagt zwartwitgeruite kousen met kousenbanden en zwart kanten handschoentjes.

Spreekstalmeester

De spreekstalmeester heeft zwart haar dat kort is aan de zijkanten en met een grote kuif boven op zijn hoofd zit. Hij heeft een snor, een sikje en donkere ogen. De spreekstalmeester is nogal excentriek. Hij draagt een voetlange donkerbruine bontjas met aan de onderkant bont-staarten. Eronder een bruin lerenbroek met riem en een blote bast die van hals tot buik getatoeëerd is met een fantasie patroon van takken. Hij heeft meerdere kettingen om waarvan 1 met een kruis eraan.

Lennaert Nijgh

Lennaert heeft halflang donker haar, dat een beetje piekig zit. Hij heeft ook een snor en een baard. Hij draagt een verschoten denimpak. Eronder een bruin leren vestje, een frommelige bloes en om zijn nek zit een sjaaltje geknoopt.

Vader Rob de Nijs

De vader van Rob draagt een onopvallend bruin jasje van dikke stof en een bruine corduroy broek. Eronder een wit overhemd en een brede bruinwit gestreepte stropdas. Hij heeft donkerbruin haar.

Ensemble

De kleding van het ensemble is uitbundig, kleurrijk en fantasievol in een burleske stijl passend bij de circusomgeving waarin de voorstelling zich grotendeels afspeelt. Acrobaten dragen strakke turnpakjes in alle kleuren van de regenboog en hebben extreme kapsels zoals bijvoorbeeld rood haar dat recht omhoog staat. Vaak ook extra versieringen zoals sjaals, hoedjes, handschoenen enzovoorts.

Tijdens de flashbacks draagt men kleding die in die tijd gebruikelijk is, dus bijvoorbeeld een mantelpakje in de sixties en een bruinoranje bloemetjesjurk in de seventies.

Muziek

De muziek wordt live gespeeld. Het orkest zit rechts op het toneel op een verhoging. De instrumenten zijn: drums, keyboard, bas, gitaar, trompet en viool.

Decor

Het decor is een circuspiste met in het midden een ronddraaiende ronde vloer en links en rechts tribunes, 5 rijen hoog. Deze tribunes kunnen met horizontale strepen mooi verlicht worden. Rechts is bovenaan de tribune nog een podium. Hierop zitten alle muzikanten. Ze zijn zichtbaar, maar zitten niet vol in het licht.

Helemaal links en rechts staan goudkleurige trussen, dat zijn hoge palen van staal waar je lampen in kan hangen. Links hangt er een tros touw aan zo’n paal.

In het midden staan ook twee van die palen met ongeveer twee meter ertussen. Daartussen hangen hoge rode gordijnen; circusartiesten komen hierdoor op.

Bij aanvang hangen in het midden gordijnen om de ronde vloer in een halve cirkel. Ze hebben afwisselend rode en goudkleurige banen.

Met allerlei materialen wordt een fantasiewereld gecreëerd. Zoals blauwe lappen stof die de zee uitbeelden en papier dat wordt omgetoverd in vlinders.

Over de hele achterwand hangt een megagroot projectiescherm. Dit scherm loopt half rond, is dus heel lang, maar niet hoog; het is een lange smalle strook. Er wordt vanalles op vertoond, passend bij de scène. Bij aanvang bijvoorbeeld een clownsgezicht en later de skyline van Amsterdam of beelden van een concert van Rob.

Praktische informatie

Voor de voorstelling is er een meet & feel inleiding. Je wordt enkele dagen van tevoren door het theater geïnformeerd over de aanvangstijd van de inleiding en andere praktische zaken. Zodra het tijdstip van de inleiding bekend is, vind je deze onder het kopje Waar en Wanneer op komthetzien.nl/MalleBabbe

De blindentolk van Komt het Zien! is Angelique.

Wij wensen je een fijne voorstelling.

Informatie over Stichting Komt het Zien!

Een agenda met overzicht van voorstellingen met live audiodescriptie door blindentolken vind je op: komthetzien.nl/agenda

Voor contact met Komt het Zien! stuur je een mail naar: info@komthetzien.nl

Rene van Kooten als Rob de Nijs zingt samen met Malle Babbe. Om hen heen komen schilderijen tot leven.
Fotocredits: Claude van Heye Fotografie en Set Vexy